Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Podrobnosti dopravy

Vlakem, autobusem

Chotěboř je téměř uprostřed ČR a má dobré spojení do řady měst:

Přímým autobusovým spojem do Chotěboře z těchto měst: Čáslav, Č. Budějovice, Havl. Brod, Hlinsko, Hradec Králové, Chrudim, Jánské Lázně, Jičín, Jihlava, Jindř. Hradec, Pardubice, Pelhřimov, Polička, Praha, Telč, Žďár n.S., ...

Autobusovým spojem s přestupem ve Ždírci nad Doubravou (11 km od Chotěboře) z těchto měst: Brno, Jeseník, Hradec Králové, Špindlerův Mlýn, Šumperk, Ústí nad Orlicí, Vrchlabí, Znojmo, Žďár nad Sázavou a dalších.

Vlakem do Chotěboře se dá jet přes Havlíčkův Brod (cca 20 min) nebo z druhé strany přes Pardubice (cca 2 hod přes Chrudim, Hlinsko, Ždírec nad Doubravou).

Autem

Z Prahy

Doporučujeme cestu po hradecké dálnici D11, najet na ni u Černého Mostu. Pro cestu z centra nebo z druhého konce Prahy (od letiště) je nejlepší využít Jižní spojku, po ní přes Štěrboholskou radiálu až na nájezd na dálnici na Hradec Králové. 

Z dálnice odbočte na 42. km těsně před lanovým mostem, směr Velký Osek, Kolín nebo až dalším sjezdem na 50. km (silnice 328). Dojedete do Kolína a přes město pokračujte směr Čáslav. Další možností je odbočit na Kolín už na 39. km a jet přes vesnice na obchvat kolem Kolína a dál na Čáslav.

Kolem Čáslavi a Golčova Jeníkova je obchvat. Za Golčovým Jeníkovem je odbočka na Chotěboř, většina cesty je dobrá.

Z Prahy další možnosti

Po dálnici D1 sjet na 66. km na Ledeč, v Ledči za řekou doprava a na kraji města pod železničním viaduktem doleva na Leštinu. Mizerný kus silnice vystřídá pár kilometrů nové, ale celkově to není dobrá cesta a navečer je tam hodně srnek. V Leštině doprava přes přejezd na Habry a dále přes Miřátky atd.

Po dálnici D1 sjet až na 90. km do Humpolce a přes něj a přes Věž na Havlíčkův Brod. Z Havlíčkova Brodu na Českou Bělou a Chotěboř nebo na Rozsochatec a Chotěboř po částečně obnovené silnici.

Nemáte-li dálniční známku, tak starou kolínskou silnicí přes Úvaly kolem Českého Brodu, obchvatem kolem Kolína, Čáslavi, Golčova Jeníkova a pak na Chotěboř, viz výše.

Z Brna: Po dálnici D1 až k odbočce na Jihlavu a Havl. Brod (až druhá na Jihlavu!). Silnice z Havlíčkova Brodu do Chotěboře (17 km) přes Českou Bělou nebo přes Rozsochatec je částečně obnovená. V HB očekávejte dopravní komplikace.

Z Hradce Králové přes Pardubice, Chrudim, Slatiňany a Ždírec nad Doubravou.

Z Českých Budějovic přes Jindřich. Hradec, Pelhřimov, Humpolec a Havl. Brod. V HB očekávejte dopravní komplikace.

Z Ostravy se dá jet buď přes Brno nebo přes Olomouc a Svitavy.

Parkování

Městská policie Chotěboř se těší na řidiče porušující dopravní předpisy. A domácí velmi rádi nahlásí každé špatné parkování. Vřele doporučujeme dodržovat dopravní předpisy a pravidla pro parkování. Pro parkování na hlavní silnici a náměstí mějte papírové hodiny a nastavte na nich čas příjezdu.

Výňatek z dopravních předpisů:

- Neparkujte před vraty a výjezdy z garáží.
- Neparkujte blíže než 5 metrů od hranice křižovatky (před i za).
- Neparkujte blíže než 5 metrů před přechodem pro chodce.
- Neparkujte v protisměru.
- Ponechávejte volný jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy.
 

Paragraf 25, Paragraf 27 Zákona o silničním provozu.